четвер, 24 листопада 2016 р.

Використання формул в ТП. Практична робота

Тема уроку: Практична робота  «Використання формул в електронних таблицях»
Мета уроку: Навчальна: розвивати практичні уміння та навички щодо опрацювання табличної інформації за допомогою формул.
Розвиваюча: розвивати логічне мислення, пізнавальні здібності до роботи з електронними таблицями; формувати навички розв’язування задач.
Виховна: виховувати інформаційну культуру; всебічно розвинуту людину, яка здатна синтезувати знання різних предметних галузей для розв’язання існуючих завдань.
Тип уроку: Практична робота.
Обладнання: Комп’ютери, MS Office Excel, файл Успішність з завданнями практичної роботи, проектор, презентація «Використання формул в електронних таблицях».
Хід уроку:
І. Організаційний момент
1. Вхід у клас, привітання.
2. Перевірка присутніх.
3. Підготовка робочих місць до роботи. 
4. Оголошення теми та мети уроку.
Учитель: На сьогоднішньому уроці ми переходимо до застосування набутих вами знань з теми «Використання формул в електронних таблицях». То ж відкрийте свої зошити і запишіть сьогоднішнє число і тему уроку: «Використання формул в електронних таблицях».
ІІ. Проведення інструктажу з техніки безпеки з відповідним записом до журналу
!!! Чітке дотримання правил техніки безпеки !!!
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Під час проведення уроку на всіх його етапах використовується презентація «Використання формул в електронних таблицях».
Бесіда за питаннями:
  • Що таке формула?
  • Посилання у формулах можна задавати різними способами. Назвіть їх.
  • Яке призначення кнопки Автосума на вкладці Формули?
  • Що відбувається при копіюванні формул?
  • Чим відрізняються абсолютні та відносні адреси клітинок?
  • Яким символом позначають абсолютні адреси?
            Далі етап проведення перевірки практичних навичок за допомогою кількох слайдів презентації за пунктами. Учням пропонується таблиця, яка містить 3 стовпчики:
  • правильна формула;
  • формула з помилкою;
  • виправлена формула.
     Учні вирішують якому стовпчику належить кожна запропонована формула. Якщо ж формула містить помилку, учні вказують шляхи виправлення даної помилки.

             IV. Виступ учня до 5 хвилин з теми: "Історичні відомості (або цікаві факти) про ідеї створення та вдосконалення програми MS Office Excel".

             V. Практична робота

Практична робота № 7 «Використання формул в електронних таблицях»
№ п/п
Завдання
Кількість балів
1
2
3
1
  У створеній таблиці провести обчислення за формулами знаходження максимального, мінімального, середнього значень та суми в клітинках, де містяться "знаки питання".
8 балів
2
  Пропонується скріншот створеної таблиці. Створити і провести необхідні підрахунки за формулами в клітинках де присутній "знак питання".
10 балів
3
  Є скріншот створеної таблиці квадратів двоцифрових чилел. Створити таблицю квадратів , використовуючи лише одну комбіновану формулу та її скопіювати в усі клітинки.
2 бали
Файл Успішність на кожному аркуші з завданнями містить табличку з клітинкою, в яку учитель виставляє оцінку за конкретне завдання. На 4-му аркуші знаходиться таблиця з оцінкою ­– результатом уроку, який автоматично підрахований.
Після виконання учнями одного завдання проводиться вправа-розвантаження для очей, яка проектується на екран (слайд презентації з рухомими об’єктами).
VI. Підведення підсумків уроку
Заповнення таблиць підсумків практичної роботи.
Оголошення обґрунтованих результатів.
- Ну що ж, ми сьогодні з вами досить непогано попрацювали, здобули основні поняття табличного процесора та електронної таблиці, розглянули їх застосування.
Учні відповідають на запитання:
  • Чого я навчився на цьому уроці?
  • Де я можу застосувати свої знання?
На мою думку мети нашого сьогоднішнього заняття досягнуто. Чи є в когось до мене запитання?
VII. Домашнє завдання

Немає коментарів:

Дописати коментар