вівторок, 24 березня 2020 р.

Логічні функції табличного процесора. Умовне форматування

    1. Використання у формулах логічних функцій
    У середовищі табличного процесора використовуються також формули, що мають аргументом логічний вираз. Логічний вираз містить знак порівняння ат може набувати одного з двох значень: TRUE (істина) та FALSE (хибність) залежно від конкретних значень, що зберігаються у клітинках, на адреси яких існує посилання у виразі.


    Якщо результат обчислення за формулою залежить від виконання деякої умови – істинності логічного виразу, то використовують логічні функції. При складанні алгоритмів у цьому разі ви використовуєте алгоритмічну структуру розгалуження. До категорії логічних функцій належить функція IF (ЕСЛИ), за допомогою якої можна організувати розгалуження в середовищі табличного процесора.

    Функція IF має три аргументи:
    IF (логічний вираз; значення_якщо_істина; значення_якщо_хибність)
    Під час використання майстра функцій кожний з аргументів функції IF записується в окремому полі.
    Для створення складеного логічного виразу використовують інші функції з категорії Логічні
AND (логзнач1; логзнач2;…), OR (логзнач1; логзнач2;…), NOT (логзнач)
    2. Засіб умовного форматування даних
    Змінити в електронній таблиці форматування даних, що відповідають певним умовам, можна за допомогою умовного форматування. Цей спосіб використовують, щоб створювати правила форматування окремих клітинок таблиці залежно від їх значення.
    Наприклад, можна застосувати умовне форматування до клітинок так, щоб будь-яке числове значення, що менше ніж 500, відображалось у відповідних клітинках на червоному фоні. Дія такого умовного форматування відповідає команді розгалуження:
    Якщо значення в клітинці, що входить до виділеного діапазону, <500, то застосувати до клітинки форматування: заливка – червоного кольору. 
    Табличні процесори також дають змогу застосувати умовне форматування з використанням гістограмНаприклад, за допомогою кольорової шкали всі найменші значення виділеного діапазону можуть мати червоний колір заливки, найбільші значення – зелений, а всі проміжні значення – інші відтінки від червоного до зеленого. 
    Дія умовного форматування з використанням кольорової шкали за шаблоном відповідає команді розгалуження:
    Якщо значення в клітинці збігається з мінімальним значенням діапазону, то застосувати до клітинки форматування заливка – червоного кольору, інакше якщо значення в клітинці збігається з максимальним значенням діапазону, то застосувати до клітинки форматування: заливка – зеленого кольору, інакше застосувати форматування: заливка – відтінки від червоного до зеленого.
    Для умовного форматування вмісту клітинок необхідно виділити клітинки, до яких застосовуватиметься таке форматування: на вкладці Основне в групі Стилі обрати інструмент Умовне форматування. Після цього слід обрати тип умовного форматування для створення нового правила виділення клітинок або гістограми, кольорові шкали чи набори піктограм. 
    Під час створення нового правила виділення клітинок можна обрати умову для форматування, задати значення, з якими слід порівнювати значення з діапазону клітинок, та вказати формат, який необхідно застосувати. Якщо серед запропонованих форматів жоден не підходить, можна обрати варіант Настроюваний формат, при цьому буде відображене вікно Формат клітинки, в якому можна задати будь-які параметри форматування символів, заливки, меж тощо. 
    Щоб скасувати умовне форматування, достатньо виділити діапазон, до якого застосували умовне форматування, та обрати вказівку Очистити правила за списку вказівок інструмента Умовне форматування

Немає коментарів:

Дописати коментар