Тема: Інформаційні процеси: зберігання, опрацювання, передання та пошук повідомлень.
Навчальна мета: Познайомити учнів з інформаційними процесами та навчити їх застосовувати в житті
Розвивальна мета: Розвити вміння працювати з інформацією, опрацьовувати інформацію та збирати, передавати та шукати інформацію
Виховна мета: Розвити в учнях інформаційну культуру, виховати посидючість
Тип уроку: Комбінований урок
Структура уроку
- Організаційний момент
 - Етап орієнтації
 - Етап проектування
 - Етап навчальної діяльності
 - Домашнє завдання
 
Хід уроку
Доброго ранку, діти!
Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?
Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Інформаційні процеси».
ІІ. Етап орієнтації
Щоб добре вміти працювати з інформацією, потрібно знати всі можливі дії з нею. Саме цим ми сьогодні і займемося. Давайте починати.
ІІІ. Етап проектування
План уроку
- Інформаційні процеси
 - Гра
 - Домашнє завдання
 
IV. Етап навчальної діяльності
Процеси, які пов’язані із пошуком, отриманням, зберіганням, обробкою, передачею та використанням інформації називаються інформаційними процесами.
З кожним роком в світі об’єм інформації збільшується в декілька разів. В середині ХХ століття з’явилось поняття комп’ютерного вибуху, коли людина повинна була володіти таким об’ємом інформації, що в пам’яті вже важко його зберегти. І тут на допомогу людині прийшов комп’ютер. З появою цієї техніки з’явилися нові науки – кібернетика, інформатика, експертні системи, нейронні мережі та ін.
Інформатика – це наука, яка вивчає інформаційні процеси в живій та неживій природі, суспільстві та техніці.
Комп'ютер — універсальна цифрова обчислювальна машина для оброблення програмованої інформації.
Інформаційна технологія – це організація інформаційних процесів з використанням технічних засобів та приладів. (записати)
Існують такі види інформаційних технологій: пошта, письмо, телефон, телеграф, електрона пошта та ін.
Нові інформаційні технології – це організація передачі даних через ПК. (записати)
Демонстрація та обговорення малюнка(Додаток 1)
Фізкультхвилинка
Хто здоровим хоче буть,Про зарядку не забудь!
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись,
Руки вгору, руки в боки,
І зроби чотири кроки,
Дерева високі-високі,
Травичка низенька-низенька,
Вітер дерева колише, гойдає,то вниз пригинає.
Птахи з дерев летять, відлітають,
А учні тихенько на місця сідають.
VIІ. Домашнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар